הכשרת מנהלי רשת ישרוטל בניהול בשיטת אימ

הכשרת מנהלי רשת ישרוטל לניהול בשיטת אי"מ

בחודש מאי 2017 נפתח עוד סבב של הכשרת מנהלי רשת ישרוטל לניהול בשיטת אי"מ. מדובר בהכשרה שמתפרסת על שלושה ימים ובין מפגש למפגש ניתנות משימות להתנסות ושיעורי בית. בסיום שלושת הימים יודעים המנהלים לעבוד עם הכלים המרכזיים של שיטת אי"מ ויכולים להביא לשיפור ביצועים.

מפגשי ההכשרה בנויים כך שלצד הסבר על מטרות הכלי, אופן השימוש בו וכד' יש תרגול מעשי של כל המשתתפים ואז קבוצות דיון ושיח על השימוש בו.

בהכשרת מאי 2017 המנהלים של הרשת אשר השתתפו בקורס, היו ממגוון המחלקות במלון: מזון ומשקאות, ספא, קבלה וכד' וממגוון דרגי ניהול החל ממנהלי המחלקות עצמם, דרך סגנים, מנהלי מסעדות, מנהלי דרג ביניים, אחראי משמרת וקפטנים. היתרונות הגלומים ברבגוניות המשתתפים הם חשיבה מקורית, היכרות מעמיקה יותר בין המחלקות, שיתוף פעולה בתוך ההכשרה שיוצא לרוב גם אל מחוצה לה ומסייע בתקשורת הפנים ארגונית.

קורס ניהול בשיטת אימ מורכב מסדרה של מפגשי יום, כאשר בכל מפגש יש מרכיב תיאורטי של גישת הניהול וכלי הניהול שלה, וכמובן גם פרקטיקה. האימון והתרגול המשותף מביא לביטחון בכלי הניהולי כך שגם ההתנסות האמיתית "ברטוב" של המנהלים תהייה חיובית ותסייע להם לשנות ולפעול בהתאם לרוח הכלי ולהנחיות המגיעות עימו. כל כלי הניהול של השיטה מבוססים על שלושת עקרונות הניהול של השיטה ומהווים כאורות המגדלור בפועלם. מנהלים שמסיימים את ההכשרה, מצוידים לא רק בכלי ניהול של שיטת אימ אלא בגישה ותפיסה ניהולית הוליסטית שמהווה תשתית ארגונית לשיפור ביצועים במגוון היבטים: שיפור תפוקות, הגדלת מכירות ושיפור איכות המכירה, שיפור השירות ועוד. השילוב שבין הטמעה של כלי ניהול שמחייבים את המנהלים בחשיבה וניהול על פי עקרונות מסוימים ומפגשי סדנה שהם רותמים את המנהלים לגישה ולחשיבה הניהולית המאפשרת, מהווים מכפיל כוח שמסייע בתהליך ההטמעה והפיכת הכלים והשיטה לחלק טבעי מסגנונם הניהולי, אפשר להעמיק ולקרוא "לנהל כמו מנהיג".

במקרה של רשת ישרוטל מדובר בקורס של שישה מפגשי יום, אשר בין כל מפגש למפגש מתנסים המנהלים בכלי הניהול עם צוותם ובמפגש העוקב אף מתקיים דיון שמטרתו לדייק את השימוש בכלי הניהולי שנלמד וגם להיות מקום לדיון וחשיבה או תמיכה וייעוץ.