פאראגון סייבר

גלו עוד...
פאראגון סייבר

תיאור

פאראגון סייבר הינה חברת תוכנה שמפתחת מוצרים בעולם הסייבר הביטחוני. החברה מורכבת מאנשי מקצוע מהטובים בתחום, חדורי מטרה ובעלי ניסיון עשיר בעולם הסייבר. יוצאי יחידות רלוונטיות. ההון האנושי בשילוב חשיבה קבוצתית מהווים את התשתית לפריצות הדרך והחשיבה ה"מופרעת" שמציבה את החברה בקדמת הבמה בתחומה. החברה מקפידה מאוד בבחירת אנשיה, מפתחים, חוקרים ובכלל. מנכ"ל החברה, החליט שנכון למסד את ה"שלד" הארגוני עוד טרם צמיחתה המואצת של החברה ובחר להיכנס לתהליך ארגוני כשבחברה היו פחות מ-30 עובדים ותוך כדי התהליך החברה צמחה אל עבר המאה עובדים ומנהלים.

הצלחות החברה

מטרת הפרויקט היתה לייצר תשתית ארגונית-ניהולית לצמיחת החברה בקבועי זמן קצרים וגידול מהיר. כל זאת מבלי לאבד את הסטנדרטים הגבוהים והצבת רף דרישות גבוה המונהג בחברה. ניתנה חשיבות גדולה ליכולתם של המנהלים בפאראגון לנהל ולפתח באמת את אנשיהם ולייצר מחויבות ושייכות חזקה לחברה. האמצעי המדויק ביותר הוא ניהול לפי ערכים בשיטת אימ. תהליך שמתחיל בגיבוש חזון וערכי ליבה ארגוניים שיוצרים את השפה וההתנהגות של פאראגון, את התרבות הארגונית הייחודית שלהם. 

הפרויקט הופעל בשלושה ערוצי פעולה:

  1. תהליך פיתוח מנהלים לניהול בשיטת אימ לצוות המנהלים הבכיר בחברה.
  2. ייעוץ וליווי למנהלים תוך כדי העבודה (OJT) לרבות הטמעה ויישום של כלי ניהול לפיתוח אנשים, מדידה והערכה לשיפור ועוד (ייעוץ למנהלים לפי ערכים).
  3. מיסוד תשתית ארגונית לצמיחה – הטמעת ה"שפה" של פאראגון, ניהול ועבודה ע"פ ערכי החברה (ניהול ע"פ ערכים), שינוי המבנה הארגוני כדי שיתמוך בתהליכי הגדילה באופן מושכל ובריא.

לאחר תהליך של כשמונה חודשים, פאראגון היתה מוכנה לשלב הבא, היא כבר מנתה כ-70 עובדים במשרדים שמוכנים להכיל יותר מפי שניים, עם שדרה ניהולית איכותית ומאפשרת, עם מיסוד של תפיסת מדידה לשיפור וכשבידי המנהלים ניתנו לא רק כלים אלא גם מיומנויות ו"חשיבה ניהולית" שתסייע להם להפיק את המירב מצוותיהם (משוב אפקטיבי, שיחת אימ.פקט, הגדרות תפקיד בשיטת אימ ועוד). חלק גדול מהכלים והשיטות נבנו יחד עם המנהלים, כך שהם מפעילים אותם כ"בעלים". נכון לציין שהתהליך עצמו יצר שפה ותקשורת חזקה ובריאה בין המנהלים הבכירים דבר שללא ספק יסייע להם בהמשך עיצובה וחיזוקה של החברה. 

ביצוע הפרויקט הופקד בידיהם של יועצי הזרוע הטכנולוגית שלנו – אימ.טק