רשת מוסדות רנד

גלו עוד...
רשת החינוך רנד

תיאור

רשת רנד בישראל מטפלת בבעלי צרכים מיוחדים מהחברה הערבית בישראל. זאת הרשת היחידה שמעניקה מענה מגיל אפס ולאורך כל חייהם של דייריה. ברשת רנד יש מעונות לילדים, מעונות יום, פנימיות, בתי ספר, גנים, תוכניות ומרכזי מע"ש, דיור וחיים בקהילה.

ברשת מקבלים הדיירים את מלוא סל השירותים המאפשרים חיים לציבור הדיירים, מטפלים מוסמכים, פסיכותרפיסטים, פיזיותרפיסטים, אחים ואחיות, רופאים, עובדים סוציאליים – כל מה שדרוש. תקני הרשת חדישים ומאובזרים, הקשר עם משפחות הדיירים תדיר ושקוף וכולם יחד פועלים למען ציבור בעלי הצרכים המיוחדים בישראל. 

הרשת נוכחת בשלושה אזורים מרכזיים: בצפון המדינה במוסדותיה באכסאל שליד נצרת, באזור השרון והמרכז בעיר טירה ובאבו גוש שליד ירושלים. 

הצלחות החברה

רשת רנד הכירה את אימ הדרכות בעבודה בפרויקטים אחרים בהם לקחו חלק בעלי הרשת ומשם נולד הקשר. אימ הדרכות התחילה את הפעילות עם רשת רנד בתהליך העברה בין דורית ומשם התפתח הרצון של מנהלי הרשת לאימוץ והטמעה של הגישה הניהולית: ניהול לפי ערכים בשיטת אימ. במסגרת זאת הוכנה הקרקע והתשתית הארגונית והמקצועית לשינוי הארגון, עיקר העבודה היתה עם מייסדיה של הרשת והמנהלים שממשיכים את דרכם. בתהליך הזה גובש מחדש החזון והותאמו לו ערכים נבחרים. מהם נבנתה שפה שיווקית בהלימה מלאה לחזון ולערכים, אתר חדש, ארטיפקטים מותאמים ועוד. המבנה הארגוני הותאם לדרישות החדשות, לצרכים ולרצונות ומתוך תפיסת שיפור ביצועים המוכרת של אימ. הוגדרו התפקידים המרכזיים, נוצקו ממשקי העבודה, נקבעו מדדי הצלחה לתהליכים, לתחומים, למחלקות, למנהלים. כדי להמשיך ולממש זאת, הוחלט לעבור לניהול בפורומים שיאפשרו את הטמעת השינויים היום ואת אלה שידרשו בהמשך. תהליך זה בוצע באמצעות הקמה של פורום ניהולי מוביל שאמון על עצם תהליך השינוי ובהמשך יהפוך לפורום חשיבה או פורום מטה. במסגרת התהליך נלמדו בסדנאות פיתוח מנהלים, עקרונות הניהול של שיטת אימ, שיטת שלושת השלבים, ועוד. את התהליך הובילה ועודנה מובילה סמנכ"לית הרשת, רנד עומרי.