אהד גניאלאהד גניאל ohad@gosst.co.il


אהד גניאל

אהד גניאל יועץ, מדריך מנהל ומייסד אי"מ הדרכות. בעל תואר שני במדעי החברה (התמחות במדיניות ציבורית), ידע וניסיון מוצלחים ומוכחים באסטרטגיות עסקיות-ארגוניות, הטעמת ערכים ומערכי מדידה, ניהול מכירות, ניהול השיווק ופיתוח ארגוני. אהד מתמחה בפיתוח כלים לניהול, מדידה והערכה לשיפור ביצועים. כלים ומודלים אלה משמשים את מרבית לקוחות אי"מ הדרכות.

אהד גניאל מכהן כחבר ועד מנהל בעמותת מלב"ב ופעיל בהתנדבות במטה הניהולי של העמותה.

אהד משמש יועץ ארגוני במילואים באוגדת עזה.

תחומי פעילות ושירותים

אי"מ הדרכות הוקמה כדי לתת מענה לחברות וארגונים שמעוניינים להכיר את עולם הפעילות שלהם טוב יותר, מעוניינים להגדיל את שורת הרווח בחברה שלהם, רוצים שהשירות שניתן על ידם ועל ידי עובדיהם יהיה מעל המצופה, מפתיע ומהנה. מאמינים ומבינים שאפשר למכור יותר, לתת שירות טוב יותר וכמובן ליהנות מהעבודה.

ייעוץ, ליווי והדרכה – החל מתהליכי אבחון ארגוניים, דרך פיתוח ארגוני ועסקי ועד להפעלת מערכי בקרה ומדידה לשם שיפור תדיר, עקבי ושיטתי. הייעוץ הינו בתחומי הניהול, השיווק וניהול המכירות.

ידע וניסיון 

עם סיום כתיבת התזה, הבין אהד,  שהדבר המרכזי שהוא למד באוניברסיטה זה ללמוד לבד ומאז הוא מפנה זמן באופן קבוע להעמקת הידע בעיקר בתחומי מדעי המוח וההתנהגות.

לאהד תואר ראשון במדעי החברה במחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון, (2005) ותואר שני במדעי החברה, באוניברסיטת בר אילן (2008). עבודת התזה שלו דנה בשאלה האם יש עוד סיבות להיווצרותו של מלכ"ר מעבר לכשל שוק? התזה מדגימה חלוקה אחרת של מלכ"רים: מלכ"ר שנוצר כתוצאה מכשל שוק ומעניק שירותים שחסרים ומלכ"ר שנוצר כדי לקדם אג'נדה.

חלק גדול מהידע הבלתי פורמלי של אהד גניאל קשור לילדותו, כבן לשליחי המדינה שהה אהד במדינות רבות בעולם, נחשף לתרבויות ורכש שפות שונות. הצורך של ילד להיטמע במארג החברתי בכל פעם מחדש חיזק יכולות וכישורים חברתיים והביא לסקרנות גדולה בכל הקשור להתנהגות האנושית בכלל ולניהול בפרט. היכולת להניע אנשים, ממקום חיובי, ראוי ונכון הקסים את אהד. התעניינותו מגיל צעיר, בהתנהגותם של האחרים, האופן בו אנשים מחליטים, התגובות האוטומטיות שלהם הביאה את אהד להמשיך ולהעמיק את הידע כדי להצליח להשפיע על תהליכים האלה. הידע והניסיון המצטבר הזה, הם הבסיס לשיטת אי"מ שעוסקת גם ביצירת מערכות יחסים, עסקיות, פרטיות, ניהוליות ועוד.

גם בשירותו הצבאי השכיל אהד להמשיך ולהעמיק את יכולותיו, בשירותו זה היו שתי תקופות בהן  היה הוא מפקד הכוח (קצין שריון). הזמן הפנוי שנותר עם חייליו נוצל להעברת תכנים והדרכות לחייליו. הן הדרכות מקצועיות הקשורות לתכנים צבאיים לחיזוק הידע והיכולות של החיילים והן בהדרכות שמטרתן הייתה להעשיר ולהעצים את החיילים כבני אדם. שם אהד גילה את ההנאה שנגרמת מהפיכת רעיון לחלק אינטגראלי מהתנהלות חייליו. ההבנה העמוקה שאפשר לשנות התנהגויות, להראות לאדם שהוא יכול יותר ממה שהוא מאמין, שיש בו את שצריך כדי להצליח ולהמשיך, נוצרה בזמנים האלה.

בתום השירות הצבאי התלבט אהד בין עבודה באבטחת שגרירות ישראל בבואנוס איירס – ארגנטינה לבין תפקיד בסוכנות היהודית. הוא בחר בסוכנות היהודית וקיבל את האחריות על כל העולים מערי השדה (ארגנטינה הינה מדינה פדרלית מהגדולות בעולם, וערי השדה הן מפוזרות בכל המחוזות שאינם מחוז הבירה). דבר שהפך אותו לשליח העלייה הצעיר ביותר בסוכנות היהודית. צוות מחלקתו היה מפוזר בערים הנ"ל ומנה 24 עובדים שעסקו בכל שלבי השכנוע וההכנה לעליה לארץ ישראל. לא פעם, מספר אהד בחיוך, שאת כל הטעויות הניהוליות עשה שם. העולים חיפשו את התקווה שבעלייה ואת החוויה הייחודית של מהגרים יהודים למדינת ישראל ואת זה אהד ידע לייצר עבורם. בתפקיד זה למד אהד על החשיבות הרבה של הבנת רצונותיו של הלקוח, תקציבו וחששותיו ובניית מסלול נכון ומותאם. כחליפה מחייט. המוצר הוא אותו המוצר (מדינת ישראל, סל קליטה וכד') אך הלקוחות (העולים) לכל אחד רצונות וחששות שונים ובעוצמה אחרת וההתאמה חיונית להצלחת קליטתו בישראל.

עם שובו ארצה ותחילת לימודיו האקדמיים עבד במגוון רחב של עבודות, בכולם קודם במהירות לתפקידי ניהול. בין העבודות היו חברת אבטחה שעובדת עם משרד הביטחון, אהד שכנע את בעליה לשווק את הידע של החברה לארגונים בחו"ל ומקרי הבוחן היו מדינות דוברות ספרדית. הפנייה לשגרירויות אותן המדינות הביא ליצירת שיתופי פעולה וחוזי התקשרות בין חברת האבטחה ומדריכיה לאותם ארגונים במדינות אמריקה הלטינית. במקביל יזם אהד רעיון להביא עולים בגילאי האוניברסיטה ישירות לאוניברסיטת בן גוריון בנגב בתוכנית מיוחדת לעלייה אקדמית איכותית. הרעיון נדחה כיוון שלא היה תקציב לפרויקט. אהד ביקש חמש דקות מול חבר הנאמנים של האוניברסיטה וגייס באמצעותם את התקציב לפרויקט (פרויקט סיל"ד), הקים את הפרויקט ולאחר שנה וחצי העביר את שרביט הניהול לסטודנטים שהגיעו למחזור הראשון של התוכנית (הפרויקט יצר שיתופי פעולה בין האוניברסיטה, משרד הקליטה, מנהל הסטודנטים, הסוכנות היהודית, תנועות הנוער, אגודת הסטודנטים ועוד).

העבודה האחרונה של אהד כמנהל שכיר, הייתה בתחום המזון והמשקאות. אהד החל עבודתו במסעדת ביסטרו כמלצר, אחראי משמרת ומנהל. כשאהד הגיע היה מדובר במסעדה חדשה עם כ-25 עובדים. כמנהל גייס, הכשיר, חנך, מישב את עובדיו ומנהליו. פעל וייצר את מהלכי השיווק, הפרסום, ההמחרה, השירות והמכירות של העסק. העסק הפך למסעדה איכותית, ידועה ויקרה, שלצידה מסעדת חוף נוספת, וחנות בוטיק מיוחדת. העסק צמח ליותר מ-200 עובדים ולמחזורי הכנסות הולכים וגדלים. אהד עסק רבות בהדרכה של הצוות, ליווי וייעוץ למנהלים כדי שאלה יצליחו ונהנה לראות את הזרעים שזרע הופכים לפירות.

לאורך כל חייו כמנהל שכיר למד ולימד תוך כדי עשייה, הסקרנות הבלתי נדלית והרעב לידע שמשולבים עם אהבת אדם ואמפתיה הפכו אותו ליועץ ומדריך מן המעלה הראשונה.

אהד הוא שפיתח את שיטת אי"מ. לשיטה בסיס אקדמי רחב מתוך תחומי מדעי ההתנהגות, מדעי המוח, יישוב סכסוכים, יחסים בינלאומיים, מדעי החברה ועוד שמותאמים כולם לעולם העסקי-ארגוני. המתודולוגיה והמודלים נשענים על הידע האקדמי הזה. המוטיב המרכזי ששזור בכלי השיטה הוא השימוש וההשפעה על התת מודע ותבניות החשיבה.

באי"מ הדרכות אהד מנהל פרויקטים רבים בקשת רחבה מאוד של שירותים ומוצרים, החל מפרויקטים של ייעוץ, ליווי והדרכה ועד הקמת מערכי ניהול ובקרה, מדידה והערכה, מערכי הדרכות והכשרות, אסטרטגיות ארגוניות, אסטרטגיות שיווקיות ומיתוג מחדש ואסטרטגיית מכירות.

 

משולחנו של אהד גניאל

לחץ למעבר לדף המלצות.

אי"מ הדרכות

אהד גניאל