מרכז חכמת נשים ד"ר ענת גור

גלו עוד...
חכמת נשים ייעוץ פסיכותרפיה והדרכה לנשים ונערות

תיאור

מרכז חכמת נשים בהובלתה של ד"ר ענת גור פנה לאי"מ הדרכות לפיתוח עסקי וייעוץ ארגוני. המרכז נבנה סביב רעיונות חשובים ביותר ומתוך רצון אמיתי לסייע לציבור הנערות והנשים בישראל ובכלל. הרצון לסייע היה כל כך חזק עד שבמרבית השירותים נמצא שהמרכז פועל בחסר, ההוצאות היו גדולות מההכנסות, חלק מהשירותים ניתנו כי "אין גורם אחר שייתן מענה" וזאת גם כאשר היה דבר לא נכון מבחינה עסקית. המרכז נוסד על ידי ד"ר ענת גור, מומחית לטיפול בנשים והאישה שעומדת מאחורי "שיטת חכמת נשים" לטיפול מותאם בנשים ונערות. במרכז יש מגוון רחב של שירותים וכולם מתבססים על שיטת חכמת נשים. המרכז פועל מול שני קהלים מרכזיים:

א.      ייעוץ, פסיכותרפיה, טיפול אישי, טיפול זוגי, טיפולי אם ובת – שירותים שניתנים כל אישה, נערה וילדה שפונים למרכז. קהל מגוון ביותר מנשים העומדות בראשי חברות ובתפקידי כוח מרכזיים, דרך נשים אחרי לידה, דיכאון, משבר בזוגיות ועד לנערות וילדות שנכון שיקבלו כלים כדי להתמודד עם העולם ולחיות חיים מעצימים יותר.

ב.       הדרכה, סדנאות, הרצאות והשתלמויות לקהל מקצועי (עובדים סוציאליים, מחלקות להפרעות אכילה, מחלקות רווחה, פסיכולוגים, מטפלים ועוד) ולארגונים ומוסדות (מרכזי העצמת נשים, חברות הייטק, רשויות מקומיות, ועדי הורים, בתי ספר ועוד).

במרכז עצמו יש קורסים והכשרות כאשר ספינת הדגל הוא קורס פסיכולוגיה של האישה דרכי טיפול מותאמות בניהולה והנחייתה של ד"ר ענת גור. הקורס חושף את הטיפול המותאם לנשים ונערות. חלק מבוגרות הקורס ממשיכות לפרקטיקום במרכז חכמת נשים ובסופו הופכות להיות מטפלות בשיטת חכמת נשים.

חכמת נשים בשביל עצמך – מרכז ייעוץ, פסיכותרפיה והדרכה לנשים ונערות.

הצלחות החברה

ד"ר ענת גור שמעה על אי"מ הדרכות מלקוח של אי"מ הדרכות. הפגישה הראשונה שנקבעה הייתה בכדי לקבל ייעוץ על מהלך שיווקי שהוצע למרכז חכמת נשים. תוך כדי הפגישה החליטה ד"ר גור שנכון יהיה לוותר על המהלך השיווקי ולבנות ארגון חזק ויציב שיוכל לקיים את עצמו ולהוות מענה רחב יותר לציבור הנשים והנערות בישראל. חברת אי"מ הדרכות נשכרה לביצוע תהליך פיתוח עסקי-ארגוני שכולל: השבחת ביצועים, הטמעת מלפ"א (מערך למידה פנים ארגוני לשיפור), גיבוש אסטרטגיה ארגונית, הגדרות תפקידים, נהלי וממשקי עבודה, מיתוג מחדש ויצירת שפה שיווקית עדכנית ונכונה, אבחון ארגוני, ניהול השינוי, סדנאות והכשרות של שיטת אי"מ ועיגון כל הפעולות בספר חברה שמכיל את כל התורה.

ליבת התהליך הוא ייעוץ ארגוני וייעוץ עסקי שכולל גיבוש שפה שיווקית, מיתוג, אתר אינטרנט, התאמת המערכות לעולם הצרכים ואופן הצריכה של ציבור המטופלות בכדי להיות במקומות הנכונים להם. במסגרת זאת ציבור המטפלות, המרצות, המנחות ושאר העובדות בארגון מועשרות בהדרכות וסדנאות של שיטת אי"מ. בארגון הוטמע מלפ"א שאמון על שיפור התהליכים, החל מהשירות, דרך הטיפול ועד לשביעות הרצון והכל בכדי לייצר "חוויית טיפול" יוצאת מגדר הרגיל.