הופמן קליניק

גלו עוד...

תיאור

הופמן קליניק הינה מרפאה פרטית בתחום רפואת השיניים ששירותיה המרכזיים הם בעולמות שיקום הפה והשתלים. במרפאה עובדים מספר רופאים וצוות סייעות, שינניות ומשרד מסביר פנים. את המרפאה הקים ד"ר דניאל (דני) הופמן. כחלק מתפיסתו של מתן שירות שלם והוליסטי, המרפאה מצוידת במיכשור מתקדם, במעבדה וטכנאים, בחדר צילום ועוד. ד"ר יהונתן לוין וד"ר דוד טורקיה עוסקים בשיקום הפה וד"ר הופמן בעיקר בכירורגיה ושתלים. צוות המרפאה מורכב מוותיקים מאוד (עשרות שנים) ומאנשי צוות שהצטרפו בשנים האחרונות. בחזונה של המרפאה מופיע חלק מפסוק בספר ויקרא, פרק י"ט: "ואהבת לרעך כמוך" ומכאן נגזרת גם ההתנהגות והערכים שעל פיהם עובדים במרפאה. 

המרפאה שוכנת ברחוב פועלי הרכבת 39 בעיר גבעתיים ומשרתת את תושבי הסביבה כמו גם ערים וישובים רחוקים וקרובים. 

הצלחות החברה

אל אימ.הדרכות פנה מנהל המרפאה, ברוך אלחי הופמן. במקור אגרונום מומחה שהוא גם אחד הבנים של ד"ר דני הופמן ומי שלקח על עצמו את ניהול המרפאה.ייעוץ למנהלים לפי ערכים.

כמרפאה וותיקה יש לה נורמות ותהליכי עבודה מושרשים היטב. ברוך הביא עימו רוח חדשה ושינויים רבים. למרות שברור לכולם שהשינויים הם הכרח בריא ויצעידו את המרפאה אל העתיד, יש מורכבות וקשיים טבעיים. החל מהפיכת מרפאה שעובדת עם עיפרון ונייר, למרפאה דיגיטלית שבה אין ניירות והכל נמצא בענן. מרפאה שבה התהליכים הסדורים הם בראשם וזיכרונם של הנפשות הפועלות למרפאה שעובדת בתהליכי עבודה מובנים ומדידים. כל השינויים האלה הם עם הפנים פנימה והחוצה. הדבר דורש לעבור ממצב של שיתוף פעולה לפעולה משותפת, לשנות הרגלים ישנים וחזקים, לקחת סיכון, לחשוב אחרת והדרך לרתום את כולם היא גם באמצעות ניהול בשיטת אימ – ניהול לפי ערכים. במסגרת הזאת ואחרי מספר חודשי עבודה מאחורי הקלעים, קיימנו מפגש סדנה (Offsite) לכל צוות המרפאה. בה הארנו את החזון והערכים, את הנורמות, את עקרונות הניהול של שיטת אימ וגם יצרנו את הגדרות התפקיד לכל אחת ואחד. מהם נבנו ממשקי העבודה, שגרות ניהול והעבודה וכמובן גם מדדי הצלחה.

במסגרת הכנת התשתית הארגונית לשיפור ביצועים, נבנו נהלי עבודה ותהליכים בארגון, מבנה ארגוני היררכי ומטריציוני. נוסחאות המחרה, מחירון ומדיניות תשלום, עד לרמת הניראות ואופן הגשת תוכנית הטיפול והצעת המחיר, תסריטי שיחה ופרוטוקולים טיפוליים. בתחילת שנת 2024 התהליך התרחב לייעוץ וליווי במרפאה עצמה OJT שכולל תצפיות ומשוב, תמיכה ייעוצית בהובלת תהליכי השינוי והפיתוח העסקי. המרפאה ממשיכה לקבל שירותי ייעוץ וליווי ניהולי גם היום. 

לקריאה נוספת על ניהול מרפאת פרטית

למידע על ייעוץ למרפאות שיניים