עמותת מלב"ב

גלו עוד...
עמותת מלב"ב

תיאור

עמותת מלב"ב נוסדה בשנת 1981 בירושלים כדי לטפל באוכלוסיית הקשישים ומשפחותיהם הסובלים מאובדן הזיכרון ומהמחלות אלצהיימר ודימנציה שגורמת לכך. עמותת מלב"ב פיתחה שיטה מקיפה לטיפול בקשישים חולי האלצהיימר ודימנציה ושאר בעיות אובדן זיכרון. כיוון שמדובר במחלה שעד היום לא נמצא לה מרפא נכון לבצע פעולות שיאריכו את הזמן שהחולה נהנה מאורח חיים מהנה ואיכותי. במסגרת שיטת מלב"ב יכולים הקשישים החולים באלצהיימר ליהנות ממגוון רחב של שירותים ופעילויות ובהתאמה מלאה למצבם. במסגרת זאת יש רשת של מרכזי יום הפזורים בישראל, בנוסף יש פעילות ייחודית שמגיעה עד לביתו של החולה, שירות שנקרא מלב"ב עד הבית. בו מגיעים מטפלים מוסמכים לביתו של החולה ומעניקים לו את הטיפול בסביבה המוכרת והנוחה לו. במסגרת פעילות העמותה יש את המכון הגבוה ללימודי זיקנה שעוסק גם בהדרכה של ציבור מטפלים אשר עובדים יחד ולמען ציבור הקשישים בישראל. בשנים האחרונות מתקיימות סדנאות לעובדים סיעודיים, גם עובדים סיעודיים שאינם בעלי אזרחות ישראלית ומגיעים לישראל כדי לעבוד בסיעוד עם ציבור הקשישים. בנוסף מעמידה העמותה מרפאה של מומחים לאבחון בעיות זיכרון וקוגניציה. כיוון שנדבך מרכזי אצל קשישים חולי אלצהיימר הוא התא המשפחתי, עמותת מלב"ב מעניקה שירותי ייעוץ והכוונה מקצועיים גם למשפחתו ולמטפליו של הקשיש חולה האלצהיימר. אחד מהדברים החשובים ביותר הוא מניעת אלימות כלפי הקשיש, ייעוץ והכוונה שהיום חשובים מאוד בעקבות הנתון ש-18% מכלל הקשישים בישראל סובלים מאלימות!

הצלחות החברה

עמותת מלב"ב הינה העמותה או הגוף המוביל בישראל לטיפול בבעיות אובדן זיכרון בקרב ציבור הקשישים הסובלים מדימנציה, אלצהיימר ואובדן זיכרון (לפני מספר שנים גם נפתחה קבוצה של חולי דמנציה בגיל צעיר 36-65). ציבור הקשישים בישראל שזוכים לקבל את השירותים של עמותת מלב"ב נהנים ממסגרת חברתית המותאמת למצבם ולשפתם וזאת תוך טיפול מקצועי ומיומן של צוות מגוון של עובדים סוציאלים, מרפאים בעיסוק (באמצעות תנועה, דיבור, בעלי חיים, התעמלות, מחשב ועוד), אחיות וצוות רפואי. הקשישים זוכים במרכזי היום לפעילות מגוונת ולסדר יום צבעוני העשיר בגירויים. במסגרת זאת מקבלים הקשישים ארוחת בוקר וצהרים וכמובן הסעות לבתיהם ומהם למרכזי היום. אחת ההצלחות היא תוכנה מיוחדת שבאמצעותה משמרים ומשפרים את הזיכרון והיכולות הקוגניטיביות ומשיבים מלחמה למחלת האלצהיימר ולאובדן הזיכרון. מדובר בתוכנה ייחודית שבאמצעות משחק עם הקשיש החולה משפרים את הזיכרון. אי"מ הדרכות מעניקה את כל מגוון שירותיה ומוצריה לעמותת מלב"ב כחלק מפעילותה למען הקהילה (פיתוח עסקיפיתוח ארגונימודל התנין הבבלי לפיתוח אסטרטגיהניהול שינוייםמוטיבציה בארגוןחדשנות, סדנאות והדרכות לצוותים המקצועיים ולהנהלה, פיתוח וייעוץ הבמות השונות של העמותה והפעילות בהן, אתר, רשתות חברתיות ועוד). במסגרת הליווי גם פותח שירות מלב"ב עד הבית, מהלכי השיווק והחשיפה של העמותה.

אהד גניאל חבר האסיפה והועד המנהל בעמותה וייעץ למנכ"ל הקודם ולנוכחי וצוותו. 

אנחנו צריכים את עזרתך, אם ברצונך לתרום מזמנך או מהונך כדי לסייע לעמותת מלב"ב להילחם באחת מהמחלות הסופניות (שבחלק מהמדינות הוגדרו כמגפה עקב הגידול במספר החולים) שלח אלינו דוא"ל עם פרטיך ונציגי עמותת מלב"ב יצרו עמך קשר.